Picture
Spousta lidí, kteří začínají s vodní dýmkou, tvrdí, že když dají do vázy od vodní dýmky mléko, dým je prý hustší. Nebo alespoň hustější? :-) Pojďme se tedy podívat, kde je pravda:


 
Mléko

Velmi oblíbené mezi začínajícími kuřáky, kteří zkoušejí různé inovace, jak si zpestřit kouření. Pokud nalijeme do vázy mléko a začneme kouřit, první okamžiky začne mléko pěnit, s největší pravděpodobností se dostane do hadice od vodní dýmky a to není vůbec dobré, protože tam pak ve větší či menší míře zaschne. Vdechovat zbytky zaschlého mléka s popelem při následných vodních dýmkách není příjemné.
Potvrzení hustšího dýmu se mi nepodařilo získat. Hustota mléka (1,028 - 1,034 g/dm3) je podobná hustotě vodě. Proto s mlékem ve váze těžko projde do plic uživatele výrazně více popela, aby byl dým nějak viditelně hustští. Jedná se tedy o mýtus kolující mezi začínajícímí uživateli vodních dýmek.

Vodka 40%
Tento experiment byl proveden se standardní vodkou 40% dostupnou v každém obchodě (tedy když zrovna není její prodej plošně zakázán, což je zrovna dnešní případ). Jedná se o velmi nestandardní věc, kterou bych rád více popsal. Již z prázdného nádechu z vodní dýmky, kam jsme do vázy nalili vodku, je cítit alkohol v krku. Nejedná se o škrábání, ale o ten pocit, jako když máte čistý silný alkohol ve skleničce a blízko nad ní se nadechnete.
Při kouření s tabákem byla cítil přítomnost alkoholu ve váze, požitek z vodní dýmky to ovšem rušilo. Obecně lze říci, že dávat alkohol do vázy je naprosto zbytečné, protože alkohol neměl při mém pokusu žádný účinek na člověka. Po dokouření je samozřejmě alkohol nepoživatelný a musí se vylít, což je další zbytečná škoda.

Džus
Chování džusu je podobné jako chování mléka. Pokud použijete kvalitní džus, při prvních nádeších začne džus pěnit a může se dostat do hadice, kde urobí velkou neplechu. Přídavek chuti minimální či dokonce žádný při použití ovocného tabáku.

Mořská voda
Tomuto tématu jsme věnovali celý článek "Mořská voda ve váze. Kouřitelné či nikoliv?"

Kohoutková voda
Běžně používáná tekutina do váz při kouření. Chování vodní dýmky je standardní. Voda filtruje velké nečistoty popela - tedy dýmu - a funguje jako náplň, bez které nelze vodní dýmku používat. Jednu náplň vody nedoporučuji na více než dvě dýmky, pak je potřeba vodu vylít, vázu vyčistit a nalít novou vodu (pokud se jedná o kouření v jednom dni krátce po sobě, samožřejmě; jinak vylít a vyčistit po každém použití). 

Bublinková balená minerální voda
Nebylo pozorováno rozdílné chovaní od klasické vody z kohoutku.

Coca Cola

Je nutné přiznat, že pokud do vázy od vodní dýmky nalijeme kolu, pak je cítit při kouření Coca Cola. Je ovšem nutné vytřepat z Coly bublinky, protože se pak může stát, že Cola začne pěnit a dostane se do hadice při kouření. Dávejte obrovský pozor, aby Cola přišla skutečně pouze do vázy a nedostala se na těsnění, které je mezi vázou a Colou, protože může změnit viskozitu gumy, která bude měkčí, a pokud jste zvyklí zvedat dýmku pouze za tělo, může se snáze stát, že váza z těla vypadne a rozbije se vám.

Písek
Nefunguje. Nedoporučuji zkoušet :-)

Pivo
Netestováno. V případě vašich zkušeností nám prosím napište.


6/4/2013 03:02:09 am

Hello chcu you buy t filling into best provided hookah Banana

Reply
3/5/2013 04:18:32 am

Čaute diky za rady...
pokud vam muzu doporucit skuste do vazy nejaky dobry sirup doporucuji :)..

ReplyLeave a Reply.