Picture
Tabáky značky El Nakhla patří mezi nejužívanější tabáky na světě. Výskyt těchto tabáků naleznete v každé zemi na světě, ve které se vodní dýmky prodávají a užívají. Jejich výroba probíhá v „rodinné“ firmě v Egyptě a trvá již od roku 1913.

Tabáky se vyznačují velkou rozmanitostí příchutí. Lze koupit standardní ovocné příchuti jako jsou různá ovoce (jablko, meruňka, meloun, višeň…), ale i velmi netradiční příchuti jako jsou např. ořechy či alkoholické drinky.

Je pravdou, že tabáky El Nakhla slouží ostatním výrobcům tabáků jako inspirace a mnozí z nich se snaží kopírovat chutě a konzistenci tabáků. Bohužel valná většina z nich neúspěšně. 

Standardní balení těchto tabáků je k dostání v 50g krabičkách, naleznete i větší 200 gramová či ¼ kilová balení. Starší balení obsahovala dvojité balení ve dvou igelitových sáčcích – jeden brandovaný s potiskem dané příchutě, druhý (vnitřní) průhledný obal. Nové kusy obsahují již jeden igelit, který je dostatečně utěsněn, aby nedocházelo k vysychání tabáku. Nové balení obsahuje více nařezaný tabák, což usnadní práci uživateli vodní dýmky a nemusí tolik tabák trhat do korunky.

Tabáky El Nakhla patří mezi nejoblíbenější tabáky na českém trhu a svou oblibu si získaly skutečně po právu. V dalších dílech si představíme detailně jednotlivé příchuti.
 
Leave a Reply.