Picture
V České republice jsou v současné době k dostání především tabáky značek El Nakhla či Al Fakher. Alternativu k těmto tabákovým směsím představují například bylinné směsi značky Soex, které tabák (a tedy ani nikotin) neobsahují vůbec.

Obzvláště populární jsou u nás tabáky ovocných příchutí, existují však i jiné druhy. Například černý tabák, který je také vyráběn speciálně pro vodní dýmky, obsahuje převážnou část čistého tabáku nakládaného v medu. Tento tabák je převážně kouřen v arabských zemí. Pro svou nevýraznou až spálenou chuť při kouření si u nás zatím nenašel takovou oblibu jako ovocné směsi.

Dále existují tabáky s příchutí různých koření (kardamon, vanilka, skořice, jasmín, lékořice apod.) či například tabáky s příchutí pistáciových oříšků.

Tabáky dle síly aroma
Tabáky do vodních dýmek lze rovněž dělit podle síly aroma, což je hodně důležité, pokud používáte hadici, kterou nelze vyplachovat vodou. Více informací v sekci tipy a triky.

Silně aromatické tabáky - Káva (Coffee), Kapučíno (Cappuccino), Lékořice (Liqourices), Růže (Rose)

Aromatické tabáky - Karamel (Caramel), Víno (Grape), Jasmín (Jasmine), Citrón (Lemon), Mandarinka (Mandarin), Ovocný mix (Mixed fruits), Pomeranč (Orange), Broskev (Peach), Kokos (Coconut), „Bonbónky“ (Sweet), Pistácie (Pistachio)

Jemné tabáky - Jablko (Apple), Meruňka (Apricot), Jahoda (Strawberry), Banán (Banana), Višeň (Cherry), Meloun (Sweet melon), Coca-cola (Cola), Máta (Mint), Vanilka (Vanilla)

Černý tabák nelze jasně zařadit do kategorie dle aroma, neboť jeho odrůd je mnoho. Výše vyjmenované příchuťě tabáků jsou všechny od značky El Nakhla. Příchutí však existuje daleko více.

Mezi další značky tabáků pro vodní dýmky ve světě patří například Al Waha, Afzal, Al Amir, Havana, Prince, Tangiers či Soex Tobacco (bylinné směsi, které neobsahují nikotin).

Pouze ochutnáním jednotlivých druhů tabáků do vodní dýmky objevíte ten, který vám vyhovuje nejvíc. Každý milovník vodní dýmky má jeden nejoblíbenější druh tabáku a rozhodně neplatí, že by byl pro všechny stejný.
Leave a Reply.