Picture
Podobné žážitky neplynou ovšem z důvodu např. "méně kvalitní" vodní dýmky či použitého uhlí. Veškeré problémy s chutí vodní dýmky, spáleností atd. tkví v drtivé většině případů v nesprávné korunce a přípravě tabáku. Mělké korunky jsou vhodnější pro jednoho kuřáka, kde si dá např. 4g tabáku a kouří to několik minut - takto dýmku užívaji i v afrických zemích. Ovšem takováto příprava vyžaduje velké zkušenosti s manipulací s uhlím (správného odhadnutí množství uhlíků a typů).

Kouření z hlubokých korunek je daleko sofistikovanější a otevírá oživateli vodních dýmek nové cesty k poznání vodní dýmky. Pokud vezmete hlubokou korunku, naplníte ji tak, že od okraje korunky k vrstvě tabáku je cca 1 cm, napnete alobal a tenkou jehlou uděláte cca 300 - 350, již jste skoro v cíli k novému poznání. Na takto připravenou korunku je nutné následně dát uhlíky tak, aby zaplnily cca 1/3 plochy korunky. Nikdy nedávat uhlíky na střed. V tuto chvíli začnete tahat z vodní dýmky. Roztáhání vodní dýmky může trvat déle. Korunka se musí důkladně prohřát uhlíky, tabák také a po cca 3-5 minutách dojte k rozpálení vodní dýmky.

Co se v tuto chvíli děje s tabákem? Tabák nepřichází do kontaktu s uhlíkem, v korunce je neobvykle velká "vzduchová mezera". Nedochází tedy k tak prudkému spalování tabáku, jeho prohořívání je významně pozvolnější. Tímto způsobem by mělo být uvolněno více nikotinu a méně dehtu, ale o tom můžeme psát zase jindy. Tento způsob přípravy korunky však zajistí jedinečnou chuť, která je hlavně u ovocných příchutí naprosto osvěžující. Dýmka je mnohem jemnější, chuťově vydatnější, celkový požitek je báječný. Doba kouření takto naplněné korunky je cca 40-60 minut.

Moje doporučení na závěr:
Kouření z mělké korunky: Nedoporučuji, tabák se přepaluje, dýmka je obsahuje pravděpodobně více dehtu
Kouření z hluboké korunky: Velký požitek, otevírá nové možnosti přípravy vodní dýmky


Ondra Č.
14/11/2013 01:29:17 am

Dík za článek - to je to, s čím zápasím... Mohli byste mi poradit nějakou konkrétní hlubokou korunku na Aladina? Vím o Salamandru, ale chtěl bych červenou korunku, a u Salamandra jsem viděl jen hnědou (no - aby to ladilo :-)).
Díky
Ondra

ReplyLeave a Reply.