Picture
Tabák, který voní a dokonce i chutná jako nejznámější limonáda na světě. Barva tabáku je nahnědlá, při otevření krabičky ihned ucítíte Coca colu. Pro výrobce tabáků pro vodní dýmky je velmi složité udělat tabák tak, že chutná tak, jak voní. To se naštěstí povedlo u této příchutě a v podstatě chuť je totožná s vůní. Jinými slovy vás tabák během kouření nikterak nepřekvapí a spíše přivítá osvěžující lehce citronovou příchutí. Sílu tabáku hodnotím na 2/5.
Tabák není tak aromatický, proto se nemusíte bát, že chuť zůstane dlouho ve vaší dýmce.

Informace souhrnně:

Balení:
50 g, 250 g
Anglický název: Cola
Patří do skupiny: El Nakhla
Barva tabáku: hnědá
Síla tabáku při kouření: 2 / 5
Vhodný pro kombinaci s: citron, margarita
Oblíbenost: 2/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.

 
Picture
Kokos od El Nakhly patří tzv. těžké tabáky. Voní krásně po svěžím kokosu. Tabák je nahnědlé barvy. Při vložení tabáku do korunky a zapálení je chuť velmi hutná, až někomu může intenzita chutě a síla nikotinu vadit. Nejedná se ovšem o silný tabák, co se týká účinku nikotinu, avšak tato síla je umocňována intenzitou aroma, které je opravdu velké. Sílu tabáku hodnotím na 2.5/5. Jedná se o tabák, který budete ještě dlouho cítit ve vodní dýmce, proto byste neměli tento tabák dávat do vodní dýmky, pokud si nejste jistý tím, že dalších X dýmek chcete cítit kokos.
Naopak je nutné zmínit, že chuť je zajímavá a rozhodně stojí za to tento tabák vyzkoušet. S mícháním s jinými příchutěmi není odzkoušeno, proto můžete experimentovat :-)

Informace souhrnně:

Balení:
50 g, 250 g
Anglický název: Coconut
Patří do skupiny: El Nakhla 
Barva tabáku: hnědá
Síla tabáku při kouření: 2.5 / 5
Vhodný pro kombinaci s: nejsou dostupná data (netestovali jsme)
Oblíbenost: 3/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.

 
Picture
Navoněný ovocný tabák sladké vůně a sladké chuti. Jeho výrazná sladkost může mnoha uživatelům vodní dýmky vadit, proto je velmi vhodné tento tabák míchat např. s mátou nebo s nějakou intenzivnější příchutí jako je například kardamon či čoko-máta. Sílu tohoto tabáku hodnotím na 2/5, protože tabák je velmi nasáklý do ovocné melasy, takže síla tím jde dolů.
Je nutné si říci, že tento tabák má hodně fanoušků a jeho místo mezi oblíbenými tabáky značky El Nakhla je oprávněné. Na závěr bych zmínil, že od El Nakhly existuje i tabák, kterému se říká El Jahoda z edice El Basha, ale o tomto tabáku až někdy jindy.

Informace souhrnně:

Balení:
50 g, 250 g, 500g
Anglický název: Strawberry
Patří do skupiny: Classic Flavors
Barva tabáku: červená
Síla tabáku při kouření: 2 / 5
Vhodný pro kombinaci s: máta, čoko-máta, čistý tabák, kardamon
Oblíbenost: 5/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.

 
Picture
Citronový tabák El Nakhla není moc vhodný pro samotné kouření. Jeho velmi štiplavé aroma se projevuje i při kouření a uživatele vodní dýmky může nutit ke kašli a dráždit ho v krku. Ovšem je nezastupitelný pro kombinaci s jinými ovocnými tabáky, kde vyzdvihuje jejich chuť a velmi příjemně je osvěžuje. Celkový požitek je tak daleko lepší a chuť citronu se pak daleko lépe vychutná. Ovšem maximální poměr míchání s jinými druhy ovocných tabáků doporučuji na tři jednotky ovocného tabáku dát jednu jednotku citronu - bohatě dostačující. Sílu tabáku hodnotím na 3/5.

Zkuste tento tabák a budete velmi mile překvapeni.

Informace souhrnně:

Balení:
50 g, 250 g, 500g
Anglický název: Lemon
Patří do skupiny: Fakhfakhina
Barva tabáku: hnědá
Síla tabáku při kouření: 3 / 5
Vhodný pro kombinaci s: se všemi ovocnými příchutěmi značky El Nakhla
Oblíbenost: 4/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.

 
Picture
Tento tabák je snad nejzajímavějším tabákem od tohoto světoznámého výrobce tabáků. Tabák má nahnědlou barvu a velmi specifickou těžkou vůni po mátové čokoládě. Tato vůně se může zdát někomu velmi agresivní, ale je nutné přiznat, že vůně je skutečně velmi intenzivní a chuť tabáku odhadnete snadno již pouze z vůně, protože ji takřka dokážete cítit na jazyku. Dá se říci, že přesně jak tabák voní, tak i chutná :-) Sílu tohoto tabáku hodnotím na 4/5, protože se jedná o skutečně silný tabák. Velmi silné je aroma při kouření, které může být pro někoho až nepříjemné, a dýmku pak nedokáže vykouřit. Tento tabák je tedy vhodný nakombinovat s jinou např. ovocnou příchutí, aby se zjemnila síla a chuť čoko-máty. Také je nutné zmínit, že z důvodu velmi silného aroma počítejte s tím, že pár dalších dýmek bude mít příchuť čoko-máty, protože se chuť dokonale usadí v dýmce a hadici :-) Takže skutečně opatrně ...

Informace souhrnně:

Balení:
50 g, 250 g
Anglický název: Chocomint
Patří do skupiny: Sherazade
Barva tabáku: hnědá
Síla tabáku při kouření: 4 / 5
Vhodný pro kombinaci s: dvojité jablko, meloun, višeň, pomeranč, meruňka a jiné ovocné příchutě
Oblíbenost: 4/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.

 
Picture
Uprostřed delty v tradiční egyptské krajině, kam klidná životodárná řeka Nil přináší svými záhyby úrodnost, růst a naději, obklopeno nekonečnými lány pšenice a bavlny stíněnými palmami, leží neznámé město. 
Jeho název je Shebin El-Kom a narodil se zde pan Saleh Mohamed El-Ibiary, který zde v roce 1913 založil firmu vyrábějící mu´assal, chuťově mírný tabák připravovaný s melasou, glycerínem a vonnými oleji či esencemi.  

Byl to osobitý projekt zpočátku se skromnými ambicemi. Symbolem firmy se stala posvátná palma a cílem bylo propagovat a prodávat své výrobky na úrovni malých měst na základě přímých obchodních vztahů mezi továrnou a koncovými zákazníky, kteří nakupovali přímo od firmy. 

Pan Saleh Mohamed El-Ibiary, pradědeček současné rodiny, řídil osobně továrnu až do roku 1955. V druhé generaci se vedení firmy ujal pan Ahmed Saleh El-Ibiary, který pokračoval v jejím rozvoji, měl ovšem odlišnou vizi. Úspěšně vyvíjel nové produkty a rozšiřoval nabídku, přitom důsledně dbal na zachování tradiční egyptské chuti tabáku. Prvním z těchto nových tabáků byl slavný El Zaghloul, který rychle zaznamenal skvělé mezinárodní ohlasy. S růstem objemu produkce se ve firmě výroba oddělila od obchodní části a díky vysoké kvalitě produktů firma prorazila i v nejlidnatějších částech Egypta (Káhira, Alexandrie), kde po těchto tabácích vznikla obrovská poptávka. 

Tabáky Nakhla se pak rychle staly známé a rozšířené po celém Egyptě, od největších měst po malé vesnice, čemuž firma vydatně pomáhala masivní distribucí vlastními nákladními vozy do všech koutů Egypta. 

S rostoucím úspěchem na domácím trhu pan Ahmed Saleh El-Ibiary začal pomýšlet na export produktů do jiných států a zahájil přípravy na realizaci tohoto cíle. Nicméně v listopadu roku 1979 zemřel a naplnění tohoto svého cíle již nemohl být svědkem. 

V současnosti jsou tabáky rodinné firmy Nakhla Tobacco prodávány úspěšně v 85 zemích světa na pěti kontinentech.


 
Picture
Meruňka od El Nakhly patří mezi základní skupinu tabáků, které by měl každý vyzkoušet. Jedná se o tabák, který je velmi vhodný pro začínající uživatele, protože není tak silný a jeho dým je velmi svěží s ovocnou příchutí. Intenzitu tabáků hodnotím na 2/5, barva tabáků je světle hnědá. Meruňka je bohužel ten tabák, který se velmi snadno v korunce přepálí, proto je nutné dbát zvýšené opatrnosti při nakládání uhlíků, aby nebyl příliš teplotně "zatížen".  Tento tabák lze použít jako podklad pro míchání s jinými intenzivnějšími příchutěmi jako jsou máta, čoko-máta či dokonce Earl grey. Velmi vhodná je také kombinace se skořicí.

Informace souhrnně:

Balení: 50 g, 250 g
Anglický název: Apricot
Patří do skupiny: Classic Flavors
Barva tabáku: Světle hnědá
Síla tabáku při kouření: 2 / 5
Vhodný pro kombinaci s: máta, čoko-máta, skořice, Earl grey
Oblíbenost: 7/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.

 
Picture
Sladký meloun od El Nakhly patří do trojice (ještě dvojité jablko a višeň) nejoblíbenějších a nejprodávanějších tabáků od tohoto světového výrobce tabáků pro vodní dýmky. Tabák má nahnědlou barvu. Jeho vůně v syrovém stavu může někomu připomínat „žaludeční šťávy“, avšak chce se povznést nad tuto vůni a soustředit se spíše na vůni melounové složky. Při kouření je samozřejmě cítit pouze krásná melounová chuť. Sílu tabáku hodnotím na 3.5/5 (tři celé pět z pěti).

Tabák je vhodný pro mix s mátou či citrónem. Nedoporučuji ho míchat třeba s višní či dvojitým jablkem. Veškeré tyto tři tabáky spíše slouží jako podklad pro míchání s aromatičtějšími tabáky. Každý by měl tento tabák vyzkoušet a mít ho doma v zásobách pro případ nenadálé chuti na tento tabák.

Informace souhrnně:

Balení: 50 g, 250 g, 500 g, 1 kg
Anglický název: Sweet Melon
Patří do skupiny: El Nakhla
Barva tabáku: Světle hnědá
Síla tabáku při kouření: 3.5 / 5
Vhodný pro kombinaci s: máta, čoko-máta, citron
Oblíbenost: 10/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla. 
Picture
Višňový tabák patří mezi nejoblíbenější a nejprodávanější příchutě na českém trhu. Velmi voňavý ovocný tabák červené barvy, který při kouření vydává velké množství nakyslého ovocného dýmu. Sílu tabáku hodnotím stejně jako u dvojitého jablko na 3/5 a je vhodný jako podkladový tabák pro míchání s jinými příchutěmi např. citrón či máta.

Informace souhrnně:

Balení: 50 g, 250 g, 500 g, 1 kg
Anglický název: Cherry
Patří do skupiny: El Nahkla
Barva tabáku: tmavě červená
Síla tabáku při kouření: 3 / 5
Vhodný pro kombinaci s: máta, čoko-máta, citron, skořice, broskev
Oblíbenost: 10/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.


 
Picture
Jeden z nejprodávanějších tabáků značky El Nakhla. Červeno-bílá krabička skrývá uvnitř tabák červené barvy s vůní jablka. Tabák při kouření má nádech lékořice, která je při kouření dominantnější než chuť jablka. Intenzita dýmu je skutečně velká. Sílu tabáku hodnotím na 3/5. Tento tabák je vhodný pro mix s jinými tabáky a slouží dobře jako neutrální podklad pro zjemnění jiných intenzivnějších příchutí např. skořice, máta či čoko-máta. Každý uživatel vodní dýmky by měl tento tabák vyzkoušet. 

Informace souhrnně:

Balení:
25 g, 50 g, 250 g, 500 g, 1 kg
Anglický název: Two Apples
Patří do skupiny: Two Apples
Barva tabáku: červená
Síla tabáku při kouření: 3 / 5
Vhodný pro kombinaci s: máta, čoko-máta, citron, skořice
Oblíbenost: 10/10

Pozn.: Oblíbenost vychází z dat o prodejnosti tabáků značky El Nakhla.